Atlikėja Jolanta Kriaučiūnienė gerai žinoma klausytojams dėka savo gilių, sielos kerteles virpinančių dainų. Dainininkė nuolat džiugina naujomis dainomis, vaizdo klipų premjeromis ir žinoma koncertais. Jolanta sako, kad yra dėkinga savo gyvenimui, kad turi tai, ką mėgsta.

Jolanta papasakokite, kaip atėjote į muzikos pasaulį? Kaip viskas prasidėjo?

Jolanta Kriaučiūnienė: Su meile Muzikai atėjau į šį pasaulį. Nuo mažų dienų ėjau link to, kad vistiek kažkada aš dainuosiu ir nors bus bent vienas mane palaikantis klausytojas – man tai bus paskata nesustoti. Mokyklos popietės, šventės – pirmosios mano scenos.

Interviu Su Atlikėja Jolanta Kriaučiūniene: Apie Muziką Ir Begalinę Meilę Savo Klausytojams
@Asmeninio albumo nuotr.

1997 metais Prancūzijoje, Guichen miestelio kultūros salėje su mokinių grupe iš Lietuvos pirmasis koncertas, kuriame dainavau lietuviškas ir prancūziškas dainas, šokome tautinius šokius, pristatydami Lietuvą šios šalies bendraamžiams. Turbūt kaip ir dauguma bendraminčių, taip ir aš pati – dainuodavau privačiose šventėse, muzikiniuose vakaruose miestų kavinėse.

O jeigu žiūrint į penkis paskutinius metus? Sukūrus tekstą ir melodiją savo dainai “Per vėlai”, ją išleidus į pasaulį ir gavus pažįstamų susidomėjimą, įvertinimą – pajautimas ir apetitas įgavo didesnę jėgą žengti pasirinktu keliu. Turiu paminėti, kad labai didelę motyvaciją pajutau susipažinusi su muzikos gamintojais, įrašų studijomis ir čia dirbančiais žmonėmis.

Turite nuostabų tembrą ir stiprų balsą. Ar tokį skambėsį pasiekėte savo darbštumu, ar tai dovana? Kas, jūsų nuomone, svarbiau – talentas ar sunkus darbas?

Jolanta Kriaučiūnienė: Ačiū už komplimentą mano tembrui ir balsui (šypsosi). Greičiausiai tai yra dovana, o kai gavę dovanas vertiname, puoselėjame, prižiūrime, įdedame rūpesčio, tai nuo to dovanos vertė tik didėja. Muzikos mokslo, kaip bebūtų skaudu ir gaila – turiu tik iš mokyklos laikų pamokų. Papildomo mokslo mokintis neteko. Tiesa, dainavimo pamokas suaugusių grupėje teko palankyti Mažeikių muzikos mokykloje vienerius metus. Nors geriausia mokykla, tai yra pats gyvenimas. Kas, mano nuomone, svarbiau – talentas ar sunkus darbas? Manau, kad tai vienas kitą papildantis darnus duetas. Svarbu – malonumas dėl to, ką jauti, ką darai, kaip tai ištransliuoji.

Interviu Su Atlikėja Jolanta Kriaučiūniene: Apie Muziką Ir Begalinę Meilę Savo Klausytojams
@Asmeninio albumo nuotr.

Iš kur semiatės įkvėpimo rašydama dainas? Kaip gimsta Jūsų dainos?

Jolanta Kriaučiūnienė: Tai gyvenimo patirtis, išjausta, paliesta savo ar man artimų žmonių gyvenimų. Žinoma, – svajonių ar troškimų. Bendra jausmų visuma. Užrašyta istorija, apipinta natomis. Mėgstu, kad tai būtų tikra, prasminga, nes tuomet paleidžiama daug taiklesnė strėlė, kuri suvirpina ir klausytojo prisiminimus. Labai patinka, kai klausytojas dainos istoriją prisitaiko sau. Sako, – turbūt čia jam sukurta daina.. Sako, – “čia grynai mano ir apie mane”.

Kam kuriate muziką, kas yra jūsų klausytojas?

Jolanta Kriaučiūnienė: Save priskirčiau turbūt labiau prie romantikės, lyrikės, tad mano klausytojai yra jautrūs, mylintys gyvenimą Žmonės ir kaip tenka pastebėti, – įvairaus amžiaus klausytojai.

Kokios muzikos klauso pati Jolanta? Turite nepajudinamą autoritetą muzikos pasaulyje?

Jolanta Kriaučiūnienė: Muzikos klausau, priklausomai nuo nuotaikos, nuo aplankiusios emocijos. Populiari, šiuolaikinė, įsijungiant ir klasikinę muziką. Siela ramybę randa prie instrumentinės muzikos, kurioje skirtingi muzikos instrumentai susitinka bendroj visumoj. Kai norisi kažko stipriau – pop rock, country rock.

Kaip atrodo Jūsų laisvalaikis, ar turite mėgstamą hobį. Ar randate tam laiko?

Jolanta Kriaučiūnienė: Esu dėkinga savo gyvenimui, kad turiu tai, ką mėgstu. Visada šalia buvo/yra muzika ir sportas. Taip ir susidėliojo kelias, kad įgijusi pedagoginį išsilavinimą, 15 metų dirbu Mažeikių sporto mokykloje ir taip pat Mažeikių politechnikos mokykloje. Mano laisvalaikis – mano Muzika, kūryba, muzikinių tikslų įgyvendinimo laikas. Tai ir yra mano mylimas hobis. Jaučiu trauką ir silpnybę renginių organizavimo procese. Tai taip pat priskirčiau savo hobiui.

@Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų dainos mėgstamos, klausomos ir labai vertinamos ar planuojate savo dainas sudėti į albumą?

Jolanta Kriaučiūnienė: Ačiū labai! Turiu savo dainų daugiau kaip 30. 2021 metais esu išleidusi savo pirmąjį albumą “Likimo dovana”, kuriame yra 17 dainų. Per ateinančius metus planuoju išleisti ir antrąjį albumą, tik trūksta dar keletos kūrinių.

Palinkėkite ko nors savo klausytojams ir Muzikinis.lt lankytojams

Jolanta Kriaučiūnienė: Visų pirmiausia dėkoju už tai, kad atrado mane per Muziką, per dainą. Dėkoju, kad žino, kad klauso, kad mano dainose atranda dalelę savęs, kad laukia muzikinių naujienų. Už nuoširdų palaikymą! Nuostabus jausmas turėti Jūsų tiek daug. Tuo įsitikinau muzikinių konkursų metu.

Ačiū muzikinis.lt naujienų ir žiniasklaidos svetainei, kad mano dainos neliko nepastebėtos ir kad sulaukiau galimybės būti šio malonaus interviu pašnekovė.

Visada visiems linkiu sveikatos:

– tiek emocinės, tiek fizinės sveikatos.

Kas bebūtų – Muzika gydo. Būkime Muzikoje!

Būkite mylimi ir mylintys!

Ankstesnis straipsnisTautinis Brandas – Ugnis
Kitas straipsnis„Queens of Roses“ Pristato Jausmingą Kūrinį „Mum Reik Susitikt“

Palikite atsiliepimą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia