Lietuvos muzikos pasaulis švenčia – trečiadienį klausomiausiems atlikėjams po kelerių metų pertraukos vėl įteikti Auksinio, Platininio ir Deimantinio disko apdovanojimai.

Asociacijos AGATA iniciatyva sugrįžęs renginys startavo apdovanodamas daugiausia perklausų ir pardavimų sulaukusius Lietuvos atlikėjų albumus.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, ceremonijos metu Deimantiniai diskai buvo įteikti repo atlikėjui OG Version už albumą „Motyvãcijos tikslai“ bei popdainininkei Jessicai Shy už darbą „Apkabinti prisiminimus“. Lietuvoje Deimantiniu laikomas albumas, kurio dainos surinko 6 ir daugiau milijonus perklausų.

Agata Apdovanojimuose Pagerbti Klausomiausi Atlikėjai: Tarp Jų Ir Og Version
@R. Šeškaičio nuotr.

Platininius diskus atsiėmė grupė „Solo Ansamblis“ už darbą „Olos“, Justinas Jarutis ir jo albumas „Tavęs Manęs Savęs“ bei OG Version už albumą „Bilietas Į Rojų“. Platininiu disku apdovanojami albumai, sulaukę 4 milijonų perklausų.

Auksiniai diskai šiemet įteikti atlikėjams Free Finga už albumą „Dėmesio! (Deluxe)“ bei Gabrielei Vilkickytei už darbą „Vilko švelnumas“.

Lietuvoje Auksiniu laikomas albumas, turintis 2,5 milijonus perklausų. Perklausos skaičiuojamos išskirtinai Lietuvos teritorijoje, o į perklausų rodiklius atitinkamais koeficientais įtraukiami tiek išleisti albumų tiražai, tiek ir jų atsisiuntimai internetinėje erdvėje.

„Atsiėmęs apdovanojimą jaučiuosi laimingas, kad turiu tokį ištikimą klausytojų ratą. Šis albumas yra tąsa mano muzikinės kelionės, ir žiauriai svarbu kartu su jais evoliucionuoti ir tobulėti. Atlikėjams tokie apdovanojimai duoda drąsos ir užtikrintumo, kad yra klausomi ir palaikomi. Atgalinio ryšio, kuris motyvuoja kurti toliau ir netgi jausmo, kad esam tarptautinė bendruomenė, nes šie apdovanojimai egzistuoja visame pasaulyje.

Svarbu jaustis didesnio konteksto ir plačios scenos dalimi. O geriausia, kad tai perklausos iš Lietuvos klausytojų, ir tai dar vienas įrodymas, kad lietuviška muzika išgyvena pavasarį“, – atsiėmęs apdovanojimą džiaugėsi Free Finga (Tomas Narkevičius).

„Mintis atgaivinti šiuos apdovanojimus AGATA-i atėjo palaipsniui. Valdome stulbinamus kiekius itin vertingos statistikos, kurią siekiame maksimaliai išnaudoti. Prieš keletą metų AGATA „Muzikos salėje“ pradėjo teikti apdovanojimus atlikėjams, klausomiausiems radijo stotyse, tarptautinėse muzikos platformose, Pakartot.lt.

Iki Auksinių, Platininių, Deimantinių trūko tik surasti naujus šiandienos muzikos vartojimo aktualijas atitinkančius rodiklius. Tad sukvietėm didžiausius muzikos industrijos dalyvius, išdiskutavom ir turim“, – mintimis apie grįžusius apdovanojimus dalinosi asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Ankstesnis straipsnisMonika Liu Naują Savo Dainą „Kodėl Tu Čia?“
Kitas straipsnisNombeko Auguste Dainoje „Fantazija“ Prabilo Apie Santykius

Palikite atsiliepimą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia